Ubranka dla noworodka – czego tak naprawdę potrzebujesz?
9.jpg

Gdy termin, w którym mały człowiek ma pojawić się na świecie, jest już blisko, czas na zaopatrzenie w odzież dla niego. Co kupić? Ile i w jakim rozmiarze? Co jest potrzebne i w jakich ilościach, by wystarczyło na pierwsze tygodnie, a jednocześnie nie obciążyło domowego budżetu. Należy pamiętać, że pierwsze ubranka będą w użyciu tylko przez miesiąc, może niewiele dłużej. Noworodek rośnie bardzo szybko, gdy wejdzie w wiek niemowlęcy, również musicie być gotowi z nowymi ubrankami.

Rozmiar:

Badania przed porodem dostarczają dość dokładnych przewidywań co do wielkości dziecka. Najczęściej, prawidłowym rozmiarem pierwszych ubranek jest 56. Dla dzieci drobnych i wcześniaków, przewidziany jest rozmiar 50. Rodzice dzieci wyjątkowo dorodnych, często rezygnują z rozmiaru 56, przechodząc od razu do 62. Jeżeli przewidywana waga dziecka zbliża się do 4000 g, warto zachować przynajmniej część najmniejszych ubranek z metkami i w razie czego je wymienić na większe.

Rodzaj i ilość:

Przygotuj się na częste przebieranie dziecka, które może brudzić ubranka wiele razy dziennie. Trudno określić górną granicę liczby ubranek, które są potrzebne. Im więcej, tym wygodniej będzie przebierać malca odpowiednio często. Proponowana dolna granica, przy której możliwe jest normalne funkcjonowanie to:

  • Body, min. 6 sztuk.
  • Pajac lub rampers (zależnie od pory roku, latem – więcej rampersów), w sumie min. 5 sztuk.
  • Koszulki i podkoszulki, min. 5 sztuk.
  • Śpiochy, min. 5 szt.
  • Kaftany, noszone ze śpiochami, również min 5 szt.
  • Półśpiochy i leginsy, co najmniej 7 sztuk.
  • Czapki – przynajmniej 4,
  • Skarpetki – min. 5 par.
  • Łapki – kilka par, zależnie od pory roku. Zimą co najmniej 3, latem może obejść się bez nich.  

Zaopatrzenie:

Jeśli w Waszej rodzinie lub u bliskich znajomych są już niemowlęta, możliwe, że będziecie mieli dostęp do ubranek w postaci prezentów lub zakupu. Mimo intensywnego używania i częstego prania, ubranka używane przez około miesiąc nie muszą być bardzo zużyte. Jeśli termin porodu zbliża się, a „zestaw startowy” wciąż nie jest skompletowany, zapraszamy na zakupy do sklepu www.fazymazy.com.   

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium