Promocje
Bezrękawnik dziewczęcy Happiness 68
Bezrękawnik dziewczęcy Happiness 68

69,00 zł

Cena regularna: 119,99 zł

Najniższa cena: 69,00 zł
Bloomersy dla dziewczynki Oaza
Bloomersy dla dziewczynki Oaza

17,00 zł

Cena regularna: 21,99 zł

Najniższa cena: 21,99 zł
Bloomersy morska bryza bawełna organiczna
Bloomersy morska bryza bawełna organiczna

13,00 zł

Cena regularna: 20,99 zł

Najniższa cena: 10,00 zł
Bloomersy niemowlęce wafelek bawełna organiczna
Bloomersy niemowlęce wafelek bawełna organiczna

15,00 zł

Cena regularna: 20,99 zł

Najniższa cena: 13,00 zł
bloomersy Sweet Patataj
bloomersy Sweet Patataj

17,00 zł

Cena regularna: 21,99 zł

Najniższa cena: 17,00 zł
Produkt dnia
Jak dorobić na urlopie macierzyńskim?
50.jpg

Cześć!

Urlop macierzyński/tacierzyńki jest chyba najbardziej pracowitym „urlopem” w życiu rodzica. Mimo to, wiele z nas decyduje się na podjęcie dodatkowej pracy i pewne dorobienie do domowego budżetu. Internet jest zasypany artykułami o zarabianiu pieniędzy z domu i sądziłam, że nie ma potrzeby, by kolejna osoba poruszała ten temat. Po przeczytaniu wielu z nich, uznałam jednak, że trzeba dodać coś od siebie :)

Bardzo często trafiam na propozycje dorabiania przez wypełnianie ankiet, kolekcjonowanie punktów, kodów rabatowych, kart zniżkowych, otwieranie kont w wielu bankach na promocjach i inne żmudne, mało efektywne i ryzykowne metody. Nie umniejszam osobom, które to robią. Uważam jednak, że są korzystniejsze metody wykorzystania czasu, którego młody rodzic nie ma zbyt wiele.

Uważam, że każda z nas ma talent w jakimś szczególnym zakresie. Kto sądzi, że nie jest dobry w niczym, po prostu jeszcze tego nie znalazł. Zacznijmy więc od umiejętności, których możemy użyć:

 1. Pisanie

Umiesz tworzyć dobry tekst? Opowiadać historie lub samodzielnie je tworzyć? Może warto spróbować użyć tych zdolności zawodowo? Oto kilka propozycji:

 1. Blog – tak, jest ich już wiele i żeby zacząć na nich zarabiać, musi minąć trochę czasu. Jeśli masz jakiś temat, którym chcesz podzielić się ze światem, po prostu zacznij pisać. Bądź regularna i rzetelna. Z czasem, możesz znaleźć reklamodawców, wraz ze wzrostem ilości odwiedzin, możesz zarabiać na google adsense czy testować odpłatnie różne produkty. Możliwości jest wiele.
 2. Copywriting – wiele wydawnictw poszukuje autorów artykułów, tekstów reklam, scenariuszy, tekstów na ulotki. Stawki za napisany artykuł nie są na początku wysokie, ale wraz ze wzrostem doświadczenia i portfolio, możesz negocjować lepsze stawki lub znaleźć lepszego wydawcę.
 3. Książki – ich wydawanie nigdy nie było tak proste jak dzisiaj. Jeśli masz pomysł na dobrą historię lub jesteś specjalistką w jakimś temacie, zdecydowanie warto spróbować. Może odkryjesz w sobie talent J.K.Rowling?
 4. Transskrypcje – przepisywanie tekstu. Nie jest to wysoko płatne zajęcie, ale ma inne zalety, takie jak duża elastyczność czasu pracy. Można ją połączyć z tłumaczeniami i oferować np. wykonywanie napisów w różnych językach pod filmami na YouTube. 

 2. Sztuka

 1. Malarstwo, rzeźba. Nie wymieniam muzyki, bo czujne ucho rodzica musi czuwać nad maluszkiem, którego niezmącony muzyką sen jest najważniejszy. Czy chciałaś wypróbować swoje talenty artystyczne? Może właśnie masz na to dobry moment.
 2. Grafika komputerowa – od prostych ikonek, przez strony internetowe, banery reklamowe, ulotki, wizytówki, tekstury na sprzedaż, aż po zaawansowaną sztukę tworzoną na komputerze. Od niewielkich, do całkiem przyzwoitych kwot do przyjęcia na konto.

 3. Informatyka

 1. Programowanie – trudny i wymagający nauki temat. Jednocześnie – najbardziej dochodowy. Jeśli dobrze poznasz przynajmniej jeden język programowania, być może powrót do poprzedniej pracy nie będzie już opłacalny. Pamiętaj także o tworzeniu aplikacji na smartfony.
 2. Tworzenie stron internetowych – nadal trudno o dobrego webmastera, a zleceń na rynku jest bardzo wiele.

 4. Nauka zdalna

Możesz podzielić się swoją wiedzą, odpłatnie, na wiele sposobów, takich jak:

 1. E-booki,
 2. Audiobooki,
 3. Kanał na YouTube,
 4. Korepetycje zdalne przez Skype.

Nie musi to być od razu szkolenie z obsługi obrabiarek numerycznych (chyba, że masz takie umiejętności). Nawet tematy, które mogą się wydawać codzienne lub przyziemne, dla wielu osób mogą być interesujące. Pieczenie wspaniałych ciast, rozpoznawanie minerałów, haft czy też znaczna wiedza z zakresu fizyki? Jeśli umiesz dzielić się wiedzą, posiadasz wyjątkowo cenną umiejętność.

5. Marketing

Prowadzenie fanpage na Facebooku, tworzenie lub samo publikowanie materiałów w innych mediach społecznościowych to mobilne i dość dobrze płatne zajęcie. Jeśli potrafisz dobrze poprowadzić komunikację z klientem, tworzyć i publikować atrakcyjne treści, być może jest to praca dla Ciebie – bez wychodzenia z domu.

6. Tłumaczenia języków obcych

Język obcy nie jest obcy dla Ciebie? Zaoferuj tłumaczenia, najlepiej, nawiązując zdalną współpracę z jednym z biur tłumaczeń. Jak w przypadku copywritingu – niewielkie pieniądze na początek, później negocjujemy lub zmieniamy biuro.  

 

Na koniec, pamiętaj, że powód przeczytania tego artykułu i być może poszukiwania pracy, którą możesz obecnie wykonywać, śpi właśnie w łóżeczku w pobliżu Ciebie. Twoje doświadczenia mogą się okazać bardzo cenne dla obecnych lub przyszłych rodziców. Jest wiele blogów parentingowych, kanałów na YouTube, książek, artykułów i książeczek dla dzieci. Każde z nich – nieco inne. Może warto wykorzystać któreś z powyższych punktów i stworzyć coś związanego z rodzicielstwem? Pamiętaj jedynie o zasadzie, aby nie robić tego z samą myślą o pieniądzach. Włóż w to pracę, pasję i szczerość, tylko za nimi przyjdą pieniądze. Na pierwszym miejscu zaś, musi pozostać mały sprawca lub sprawczyni tego zamieszania, który najbardziej potrzebuje Twojego czasu.    

 A wy jakie macie pomysły na reperowanie domowego budżetu? :)

do usłyszenia!
Ania

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium